• כלים לשירותך
 • כניסה לחשבון שלי
האיגוד הישראלי לרדיולוגיה
Israel Radiological Association
יו"ר האיגוד:
פרופ' אילן שלף

מנהל ועורך אתר:
ד"ר איליה וולוביק
תכנית מבריא - מסלול התמחות מחקרית

בשנת 2023 השיקו ות"ת והקרן הלאומית למדע (ISF) תכנית דגל חמש-שנתית לקידום מחקר ביו-רפואי מוכוון אדם (מברי"א), במימון משותף עם הקרנות הפילנתרופיות יד הנדיב וקרן משפחת קלרמן.

מטרת התכנית הינה קידום הממשק בין עולמות המחקר המדעי והקליניקה, עידוד שיתופי פעולה אקדמיים ותכניות ייעודיות לרופאים חוקרים, ההכרחיים לפיתוח ומינוף מחקר ביו-רפואי פורץ דרך בישראל.

מסלול ההתמחות המחקרית במסגרת תכנית מבריא היא יוזמה משותפת של המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית, משרד הבריאות, הקרן הלאומית למדע והקרנות הפילנתרופיות יד הנדיב וקרן קלרמן ומיועדת להרחיב את ההכשרה המחקרית של מתמחים עם רקע מחקרי קודם, בהנחיית חוקרים מובילים במעבדות מחקר באוניברסיטאות או בבתי חולים בישראל. מסלול זה יסייע ברכישת מיומנויות מחקר וחינוך מחקרי, במטרה להרחיב את קהילת הרופאים-חוקרים הבכירים בישראל.

מועמדים לתוכנית הינם מתמחים מצטיינים עם רקע מחקרי בסיסי/אינפורמטי, השואפים לפתח קריירה כרופאים-חוקרים בכירים בבתי חולים בישראל, המשלבת עבודה קלינית עם מחקר ביו-רפואי מעמיק.

את הליך בחירת הזוכים תלווה ועדה מדעית המורכבת מרופאים-חוקרים מובילים בישראל, אשר תבחן, בתהליך תחרותי, את מידת התאמתם של המועמדים למסלול התמחות זה.

מינהלת התוכנית:

 • פרופ׳ אירית בן-אהרון, יו"ר התוכנית
 • פרופ' בנימין גייגר, ראש תוכנית מבריא
 • פרופ' חנוך קשתן, ראש מועצה המדעית (הר"י)

  במסגרת תוכנית ההתמחות המחקרית, יבוצעו 24 חודשי תקופת מחקר בחלקה האחרון של ההתמחות. 9 חודשים מתוך התקופה יבוצעו על חשבון תקופת מדעי היסוד (6 חודשים) ועל חשבון רוטציית בחירה (3 חודשים).

  הפיילוט מחולק לשני מחזורים – 2024 ו- 2025.

  במחזור הראשון (2024) יערך פיילוט מצומצם שייקחו בו חלק מתמחים במקצועות  - נוירולוגיה, אונקולוגיה ודימות רפואי.

  להלן מסלולי ההתמחות בפיילוט, במחזור 2024:

  קול קורא להרשמה למחזור הראשון

ברוכים הבאים לאיגוד הישראלי לרדיולוגיה

חברי האיגוד מוזמנים להתעדכן בפעילות האיגוד, לעקוב אחר יומן האירועים, לשלם דמי חבר, ולקרוא מאמרים
כניסה לחברי האיגוד
הציבור מוזמן לקרוא מידע על פעילות האיגוד הישראלי לרדיולוגיה
איני חבר/ת האיגוד